0
08338385100

کند خوانی کنکور| راه حل رفع آن + ۱۳ تکنیک طلایی بهبود سرعت مطالعه

کند خوانی کنکور یکی از مشکلاتی است که ممکن است دانش‌آموزان بسیار زیادی در طول تحصیل خود با آن روبرو شوند. کند خوانی کنکور معمولاً در داوطلبان کنکور یک مشکل عمده به حساب می‌آید و می‌تواند باعث استرس و برهم ریختن اعصاب داوطلبان کنکور شود. مشکل کند خوانی کنکور می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد اما برای یک داوطلب کنکور مشکلات کند خوانی معمولاً در ماه‌ های نزدیک به کنکور اتفاق می‌افتد و باعث بهم ریختن اعصاب و روان داوطلب کنکور می‌شود. بطور کل کند خوانی کنکور می‌تواند به دلیل نداشتن تعادل مطالعاتی در داوطلبان باشد و می‌تواند کیفیت مطالعه را تا حد بسیار زیادی پایین بیاورد. همچنین اکثر داوطلبان نیز روش صحیح مطالعه دروس را نمی‌دانند و این ‌موضوع باعث برهم ریختن آرامش آن‌‌ها و ایجاد استرس در آن ‌ها می‌شود. توجه نمایید که هر درس روش مطالعه مخصوص به خود را دارد که شما به‌ عنوان یک داوطلب کنکور باید بتوانید روش مطالعه آن درس را بدانید و خود را با آن وفق دهید تا از اتفاق کند خوانی کنکور تا آنجا که می‌شود جلوگیری کنید. کند خوانی باعث می‌شود که سرعت مطالعاتی شما پایین بیاید و در نهایت باعث پایین آمدن سرعت یادگیری شما نیز می‌شود. توجه نمایید که داشتن سرعت برای مطالعه و موفقیت در کنکور بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد و به ‌هیچ ‌عنوان نباید نادیده گرفته شود. اگر در زمان درس خواندن برای کنکور خواب خوب و مناسبی را نداشته باشید در طول روز بی حوصله خواهید بود و بازدهی پایینی خواهید داشت. اگر در زمینه خواب کنکور نیاز به اطلاعات بیشتری دارید به مقاله تاثیر خواب در کنکور مراجعه کنید.

بی حوصلگی در کلاس

بررسی سیزده نکته طلایی برای بهبود کند خوانی کنکور

اگر شما می‌خواهید با راه‌حل ‌ها و روش ‌های بهتر کردن شرایط کند خوانی کنکور آشنا شوید حتماً تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. ما در ادامه بیشتر در رابطه با روش‌ های کند خوانی کنکور برای شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعات جالبی را برای شما داریم.

۱. سعی کنید هر مطلبی را که شما در حال خواندن آن هستید، چه درسی چه غیردرسی، هدفتان از خواندن متن طوطی‌ وار نباشد بلکه شما باید هنگام خواندن متون به ‌صورت عمیق تمام مفاهیمی که جمله برای شما دارد را بدانید و همه آن ‌ها را متوجه شوید.‌ همه داوطلبان کنکور می‌دانند که در کنکور تمام سوالات به‌ صورت مفهومی طرح می‌شود و تنها حفظ کردن متون بدون فهمیدن مفهوم آن نمی‌تواند به شما در سر جلسه کنکور کمک کند؛ بلکه شما باید به ‌صورت مفهومی و عمیق تمام متون را متوجه شوید تا بتوانید درصد های بالایی را در کنکور بگیرید.

۲. یک روش بسیار فوق‌العاده برای بهتر کردن شرایط کند خوانی کنکور برای دروس مفهومی و حفظی مانند زیست، ادبیات، دین و زندگی و کلا مباحث و دروسی که برای یادگیری آن‌ ها شما باید تا حد زیادی آن ‌ها را مرور کنید، این است که ابتدا مبحث مطالعاتی خودتان را یک دور کامل و بدون توجه به جزئیات بخوانید تا یک دید کلی نسبت‌ به مبحثی که در حال مطالعه آن هستید داشته باشید و بعد باز گردید و در دور دوم با جزئیاتی که در آن متن وجود دارد سعی کنید که آن را به‌طور کامل یاد بگیرید. توجه نمایید که این تکنیک را تمام رتبه برتری‌ های کنکور انجام داده‌اند و توانسته‌اند که با توجه به آن رتبه مناسبی را کسب کند.

۳. برای بهتر کردن شرایط کند خوانی کنکور شما می‌توانید برای بهتر کردن تمرکز و بهتر کردن حواس خودتان یک برگه‌ی سفید را کنار دست خودتان داشته باشید. توجه نمایید که شما باید با استفاده از این برگه سفید افکار مزاحم را از ذهن خودتان دور کنید به این صورت که شما باید تمامی افکار مزاحمی را که در حین درس‌خواندن نمی‌گذارند شما تمرکز خودتان روی درس‌خواندن خرج کنید، را روی آن برگه بنویسید و آن‌ ها را از ذهن خودتان بیرون بیندازید تا بتوانید تمام تمرکز خود را روی مطالعه خودتان بگذارید.

۴. سعی کنید که اعتماد به ‌نفس خودتان را بسیار بالاتر ببرید تا بتوانید با استفاده از اعتماد به ‌نفس از کند خوانی کنکور دوری کنید. توجه نمایید که هر مسیری در ابتدا پر از دشواری و سختی می‌باشد اما اگر شما از میانبر های درست و صحیح استفاده کنید، می‌توانید بدون هیچ مشکلی و با سرعت بسیار بالایی به مقصد خودتان برسید و به موفقیت‌ های بسیار بزرگی در این زمینه دست پیدا کنید.

درس خواندن

۵٫ در درس‌های محاسباتی مانند ریاضی و فیزیک و نیز شیمی باید سعی کنید که مطالعه خود را همراه با حل مسئله شروع کنید. حل مسئله در این دروس حرف اول را می‌زند و شما باید روی آن تسلط کامل داشته باشید. استفاده از روش حل مسئله هنگام خواندن می‌تواند به شما در بهتر کردن کند خوانی کنکور کمک کند.

۶٫ برای مطالعه هر درس برنامه‌ریزی داشته باشید و محدوده زمانی تعیین کنید تا بتوانید در زمان مشخص‌شده مقداری از درس را که مشخص کرده‌اید بخوانید. این برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند که سرعت مطالعه خودتان را بالاتر ببرید.

۷٫ در درس ‌هایی که شما در آن ها اشکالات بسیار زیادی دارید و حس می‌کند که در این درس‌ ها ضعیف هستید باید برای مطالعه آن‌ ها بازه‌ های زمانی کوتاه‌تر و چندبار در طول روز قرار دهید تا بتوانید کیفیت مطالعه خودشان را بالاتر ببرید.

۸٫ توجه کنید که حتما اطلاعات خودتان را در زمینه بودجه ‌بندی کنکور برای طرح سوالات بالاتر ببرید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی این دوره از زندگی خود را پشت سر بگذارید.

۹٫ سعی کنید که هر چیزی که در محیط اطراف باعث برهم ریختن تمرکز شما می‌شود و سرعت مطالعه شما را پایین می‌آورد حذف کنید. این ‌موضوع به شما کمک می‌کند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی مطالب را با سرعت بسیار بالای بخوانید.

۱۰٫ نور تاثیر بسیار زیادی در کیفیت مطالعه شما دارد. سعی کنید که در نور مناسب مطالعه کنید و همچنین از ماژیک های هایلایت استفاده کنید تا مطالب را با رنگ ‌های آن به خاطر بسپارید و سرعت مطالعه خود را بالاتر ببرید.

کنکور سراسری

۱۱٫ تمرین مداوم برای تندخوانی تاثیر بسیار زیادی در بهتر کردن شرایط کند خوانی کنکور دارد.

۱۲٫ شما باید در بازه ‌های زمانی مشخص برای خودتان هدف‌گذاری کنید تا بتوانید تندخوانی را یاد بگیرید. بعد از آن شما می‌توانید این تند خوانی را روی مطالعات خودتان پیاده کنید.

۱۳٫ سعی کنید که در مراحل اول تند خوانی، با متون ساده و درس ‌های ساده شروع به تندخوانی کنید و بعد مهارت های فرا گرفته را برای بهتر کردن شرایط تندخوانی کنکور روی دروس پیچیده نیز پیاده کنید‌.

برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد خواب و استراحت میتوانید مقاله خواب سالم  را از وب سایت نشر نوین مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *