0
08338385100

بهترین روش مرور دروس کنکور + ۵ نکته طلایی دوره دروس

برای موفقیت در کنکور داوطلبانی که می‌خواهند در این زمینه به اهدافی که دارند برسند، باید حجم بسیار زیادی از دروس را با دقت بسیار بالایی مطالعه کنند. در میان خواندن این حجم بالا از دروس بسیاری از افراد ممکن است که دچار فراموشی این مطالب شوند و همین موضوع می‌تواند یک موضوع بسیار نگران‌کننده باشد. توجه نمایید که خواندن مطالب و دروس بدون برنامه‌ریزی و مرور دروس به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌تواند به داوطلب کمک کند تا در یک میدان درسی مانند کنکور به موفقیت برسد. توجه نمایید که کنکور شرایط مخصوص به خود را دارد و به‌ هیچ‌ عنوان قابل‌ مقایسه با امتحانات مدرسه نیست به‌ همین دلیل دانش ‌آموزانی که می‌خواهند در این زمینه به موفقیت برسند باید روش‌ هایی که مخصوص به دوره کردن درس ها در کنکور می‌باشد را جدی بگیرند تا بتوانند با مرور دروس در زمینه کنکور به موفقیت برسند. در این بین اگر شما به کندخوانی نیز دچار باشید این روند ممکن است بسیار طولانی سپری شود. به شما پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله کندخوانی کنکور در سایت ما بیندازید.

توجه نمایید که به حجم بسیار زیادی از درس ‌ها و همچنین زمان کم کنکوری ‌ها برای خواندن آن ‌ها، باعث شده‌است که بسیاری از دانش‌آموزان نتوانند تمامی مطالب را در زمینه کنکور پوشش دهند. همین موضوع ممکن است باعث شود که دانش‌آموزان قید مرور کردن درس‌ ها را بزنند و به سراغ روش ‌های دیگر برای مطالعه بروند‌. برای مثال بسیاری از دانش‌آموزان درس ‌هایی که از قبل خوانده‌اند را مرور نمی‌کند بلکه ترجیح می‌دهند به‌ جای زمانی‌که باید برای مرور دروس بگذارند در این زمان به خواندن مطالب جدید بپردازند تا بتوانند مباحث بیشتری را پوشش دهند. اما این‌ موضوع اصلا موضوع درستی نیست زیرا مرور دروس و تثبیت کردن آن‌ها در ذهن بسیار مهم‌تر است.

مرور دروس کنکور

پنج نکته طلایی مرور دروس 

برای مرور دروس نکات طلایی و بسیار زیادی وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به این نکات تا جایی ‌که می‌توانی در دوره کردن درس ها موفق ‌تر عمل کنید. اگر شما می‌خواهید این نکات را بدانید و میخواهید آن ‌ها را به کار بگیرید، تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

۱٫برنامه ‌ریزی داشته باشید

در مرحله اول و قبل‌ از هر چیزی بعد از این ‌که شما یک مبحث درسی را برای اولین ‌بار مطالعه کردید سعی کنید که همان موقع برای بازه ‌های بعدی مطالعه دوباره آن درس و یا به‌ عبارت ‌دیگر مرور دروس، برنامه‌ریزی داشته باشید. توجه نمایید که بهترین روش مرور دروس روش مرور با زمان ‌بندی و تایمینگ از پیش ‌تعیین ‌شده می‌باشد و همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر مباحث را دوره کنید و استرس کم آوردن زمان را نداشته باشید. توجه نمایید دوره دروس روش ‌های مختص به خودش را دارد و باید حدود چهار بار تکرار شود تا بتواند مطالب را در ذهن شما تثبیت کند. سعی کنید که برای تمام این چهار مرحله زمان‌بندی درستی را داشته باشید. داشتن برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا دید بازتری نسبت‌ به فعالیت‌ هایی که می‌خواهید آن ‌ها را انجام دهید داشته باشید تا بتوانید راحت‌تر و بدون هیچ مشکلی به دوره مطالب بپردازید. توجه نمایید که برنامه‌ریزی علاوه بر اینکه دوره دروس را برای شما آسان ‌تر می‌کند بلکه به شما کمک خواهد کرد تا مطالب بیشتری را پوشش دهید و به ‌صورت گسترده‌‌ تر برای کنکور درس بخوانید.

۲٫یادداشت ‌برداری

توجه نمایید یکی از روش ‌های تاثیرگذار و مهم برای مرور دروس و یکی از بهترین  روش‌ های مرور دروس یادداشت ‌برداری می‌باشد. شما می‌توانید با یادداشت ‌برداری به ‌راحتی و بدون هیچ مشکلی مطالبی که از نظر شما مهم و کلیدی می‌باشند را برای خودتان حفظ کنید تا بتوانید در هر زمان و هر مکانی و یا حتی در زمان مشخص ‌شده برای مرور یک درس  این مطالب را مطالعه نمایید. نوشتن این مطالب در دفترچه ‌های کوچک و قابل‌ حمل به شما کمک می‌کند تا بتوانید حتی در هنگام تفریح و بیرون رفتن یا حتی در اتوبوس، تاکسی، و یا مترو نیز مطالبی که یادداشت کرده‌اید را بخوانید. این ‌موضوع می‌تواند به شما کمک میکند تا در زمان خودتان صرفه‌ جویی بسیار زیادی بکنید. همان‌ طور که همه شما می‌دانید زمان برای یک کنکوری یک المان بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. توجه نمایید که همچنین علاوه‌ بر ذخیره زمان شما می‌توانید با یادداشت کردن مطالب و نکات کلیدی، خیال خودتان را راحت کنید که مباحث مهم را به ‌خوبی فرا گرفته اید و بدون هیچ‌گونه استرسی می‌توانید سر جلسه کنکور آن ‌ها را به یاد بیاورید.

مرور درس ها در کنکوز

۳٫نکته برداری هنگام تست ‌زنی

یکی دیگر از روش‌ هایی که برای مرور دروس بسیار مهم و تاثیرگذار می‌باشد نکته برداری هنگام تست‌زنی است. توجه نمایید که به‌ طور کلی مباحث در کتاب‌ های درسی و کمک‌آموزشی آورده شده‌اند. اما در برخی موارد استثنایی وجود دارد که شما تنها می‌توانید این استثنائات را هنگام تست ‌زنی فراگیرید‌. پس نکته برداری هنگام تست‌زنی نیز تاثیر بسیار زیادی در پوشش جامع مطالب و نکاتی دارد که باید آن ‌ها را به‌ عنوان یک کنکوری فراگیرید.

۴٫مرور دروس به‌‌ صورت رفاقتی

در این روش شما اگر در گروه احساس راحتی می‌کنید می‌توانید از چند تن از رفقا و دوستان خودتان بخواهید که در زمینه مرور دروس با شما همکاری کنند. توجه نمایید دور کردن درس‌ ها به این روش به شما کمک خواهد کرد تا در جمع دوستان و در محیط مناسبی به مرور دروس بپردازید و همین موضوع می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر مطالب را فرا گیرید. توجه نماید که در این روش شما همچنین می‌توانید از سایر دوستان خود نکاتی را فراگیرید که تا به‌ حال آن‌ ها را نمی‌دانستید. پس به اشتراک گذاشتن نظر ها و اطلاعات نیز در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

بررسی دروس در کنکور

۵٫هایلایت کردن مطالب و استفاده از خودکار های رنگی

یکی از اقداماتی که در سریع‌تر شدن یادگیری دروس تاثیرگذار می‌باشد استفاده از ماژیک های هایلایت و خودکار های رنگی هنگام نکته برداری است. برای زمان مرور، شما باید یک درجه‌بندی مهم و  و یک درجه خیلی مهم داشته باشید و هنگام خواندن دروس این درجات را با رنگ هایلایت های مختلف و یا رنگ خودکار های متفاوت نوت برداری کنید. همین موضوع به شما کمک خواهد کرد تا هنگام مرور آن‌ها بتوانیم دید بازتری نسبت ‌به نکات مختلف داشته باشید و سریع‌ تر مطالب را مرور کنید.

اگر به تندخوانی علاقه دارید ما به شما مقاله تندخوانی را از سایت transis.me پیشنهاد میکنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *