0
08338385100

۲۵ روش طلایی تست زنی در کنکور ۱۴۰۰

کنکور و ورود به دانشگاه یکی از پرچالش ترین و پر افت ‌و خیز ترین مراحل زندگی هر فرد به شمار می‌آید. از گذشته‌ های دور تاکنون تکنیک‌ ها و روش‌ های گوناگونی برای کسب موفقیت بیشتر در این زمینه به وجود آمده‌اند. افراد بسیار زیادی تلاش می‌کنند که با فراگرفتن و یادگیری تکنیک تست ‌زنی بتوانند میزان بازدهی خودشان را در جلسه‌ی کنکور بالاتر ببرند تا بتوانند از صد در صد علم و دانش خود استفاده کنند. استفاده درست از دانش موجود و استفاده از تکنیک تست ‌زنی باعث بهتر شدن شرایط فرد در هنگام آزمون می‌شود و در نهایت می‌تواند نتایج مناسبی را برای او داشته باشد. توجه نمایید که در جلسه کنکور تنها دانستن نکات علمی کافی نمی‌باشد و شما حتما باید سایر روش ‌ها برای کسب موفقیت بیشتر در جلسه کنکور را نیز فرا بگیرید تا بتوانید با استفاده از این روش‌ ها آرامش خود را حفظ کنید و از استرس دوری کنید. از مهم ترین مواردی که باید در زمان کنکور رعایت کنید زمان بندی دروس کنکور است. همان‌طور که همه شما می‌دانید استرس در لحظات پر هیجان ممکن است که تمام دانسته‌ های شما را از ذهن شما بیرون کند؛ پس در نتیجه شما می‌توانید با فراگیری تکنیک ‌های گوناگونی مانند تکنیک تست ‌زنی میزان استرس خودتان را در جلسه‌ی کنکور کنترل کنید تا بتوانید با آرامش خیال از دانسته‌ های خود استفاده کنید و بتوانید نتایج مناسبی را دریافت کنید. به‌ هر حال اگر شما نیز می‌خواهید بیشتر در رابطه با انواع مختلف تکنیک تست ‌زنی بدانید، با ما همراه باشید.

تست زدن کنکور

استفاده از تکنیک تست زنی، مهم و ضروری است

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم استفاده تکنیک تست ‌زنی تاثیر بسیار زیادی در بهتر کردن شرایط پاسخ به سوال شما خواهد داشت. ما در ادامه چندین تکنیک تست ‌زنی  برای شما داریم تا شما بتوانید با فراگیری آن‌ها بدون هیچ مشکلی تست‌های کنکور را با تسلط بسیار بالایی پاسخ دهید.

۱. سعی کنید که برای بهتر کردن شرایط تست‌ زنی در مرحله اول مطالب را به‌ صورت دقیق بخوانید و بعد به سراغ پاسخ‌ دادن به تست‌ ها بروید.

۲. توجه نمایید که تست‌ ها به ‌طور کلی به دو دسته ساده و یا مشکل تقسیم می‌شوند سعی کنید که با دقت بسیار بالایی صورت سوال را بخوانید و به‌ صورت یک ‌باره برای حل تست هجوم نبرید.

۳. در هنگام پاسخ به برخی سوال‌ها توجه نمایید ‌های این تست‌ ها نیاز به اثبات دارند یا پاسخ آن ‌ها از قبل مشخص می‌باشد. در زمینه استفاده از تکنیک تست ‌زنی برای تست ‌هایی که معمولاً برای پاسخ ‌دادن به آن ‌ها شما نیاز به اثبات دارید، فقط به حل مسئله توجه نکنید بلکه سعی کنید که روند حل مسئله را نیز در ذهن خودتان تجسم کنید.

زمان بندی در کنکور

۴. سعی کنید که همیشه جواب نهایی خودتان را یک‌بار دیگر چک کنید تا احتمال خطا را پایین‌تر بیاورید.

۵. توجه کنید که در تست‌ها ممکن است که همیشه اشتباه پیش بیاید، پس در هنگام استفاده از تکنیک تست ‌زنی حتما یک بار دیگر پاسخ سوال خود را با سرعت بسیار بالای چک کنید.

۶. توجه نمایید که هنگام تست زدن اشتباه کردن یک موضوع کاملاً طبیعی می‌باشد. سعی کنید که عدد ها نمودار ها و سایر پارامتر های دیداری را با دقت بسیار بالایی نگاه کنید.

۷. توجه کردن به فعل جمله تاثیر بسیار زیادی در بهتر شدن شرایط تست زنی شما دارد. توجه نمایید که حتما به فعل جمله و منفی یا مثبت بودن آن دقت بسیار بالایی داشته باشید.

۸. روان‌شناسان می‌گویند که در زمینه پاسخ‌ های حدسی معمولاً حدس اولیه درست‌تر از سایر حدس ها می‌باشد. پس برای فراگیری این تکنیک تست ‌زنی سعی کنید که اولین پاسخی که به ذهن شما می‌رسد را به‌ عنوان پاسخ صحیح انتخاب کنید و وسواس برای پاسخ ‌دادن به سؤال ‌ها را کنار بگذارید.

۹. توجه نمایید که اگر در تستی شک شما بین دو گزینه می‌باشد، سعی کن که حتماً یکی از گزینه‌ ها را انتخاب کند زیرا این‌موضوع در نهایت به نفع شما تمام خواهد شد.

۱۰. بعضی از افراد سعی می‌کنند که از گزینه‌‌های طولانی فرار کند اما این ‌موضوع اصلا درست نیست. در برخی موارد همین پاسخ ‌های طولانی پاسخ درست تست می‌باشند.

۱۱. به ‌طور معمول طراحان سوال گزینه ‌ها را به‌ صورت ظاهری شبیه به هم طراحی می‌کنند و شما را گیج میکنند. سعی کن که در این زمینه دقت بسیار بالایی داشته باشید و تکنیک تست ‌زنی را فرا گیرید.

۱۲. در درس‌ های محاسباتی، معمولاً به‌ نظر می‌رسد که شما برای پاسخ ‌دادن به سوال راه‌حل طولانی را در پیش دارید، اما در واقع در بسیاری از موارد این‌طور نیست.

۱۳. برای یادگیری تکنیک تست ‌زنی  سعی کنید از کوتاه‌ترین راه‌ حل به پاسخ برسید.

۱۴. سعی کنید که حتما به موازنه ‌ها دقت نمایید و جواب‌ها را در فرمول‌ های خواسته‌شده بگذارید تا بتوانید درستی پاسخ‌ هایتان را بررسی کنید.

تست زدن کنکوریا

۱۵. هیچ‌ گاه از سوال های سخت نترسید زیرا این سوال‌ ها برای دیگران نیز همین گونه می‌باشند.

۱۶سعی کنید زمان خودتان را مدیریت کنید. مدیریت زمان مهم‌ترین تکنیک تست ‌زنی  می‌باشد.

۱۷. توجه نمایید که هیچ‌گاه هنگام پاسخ به یک سوال، به سؤال ‌های قبل و بعد هیچ‌گونه توجهی نداشته باشید.

۱۸. اگر چندین سوال پشت هم سخت بود هیچ‌گاه روحیه خودتان را نبازید و با فکر مثبت به پاسخ‌دهی به سوالات ادامه دهید.

۱۹. توجه نمایید که به تست‌ های تک مرحله‌ای و چند مرحله‌ای، تکنیک تست ‌زنی  توجه صد در صد به خواسته سوال می‌باشد.

۲۰. توجه کنید که در مسائل هیچ‌گاه با حدس و گمان راه‌حل ‌های خودتان را زیر سوال نبرید و سعی کنید که راه‌حل پاسخ به سوال خودتان را تا انتها ادامه دهید.

۲۱. سعی کنید که برای جلوگیری از فشار روحی، حل تست ها را یک فعالیت سرگرم‌کننده تلقی نمایید. این‌ موضوع تاثیر بسیار زیادی در به‌ کارگیری تکنیک تست ‌زنی  برای حفظ آرامش دارد.

۲۲. برای این‌ که سرعت‌ عمل خودتان را بالاتر ببرید باید سرعت تست‌زنی خودتان را بالاتر ببرید.

۲۳. سوال را با دقت بسیار بالایی بخوانید، زیرا اکثر گزینه ‌ها شبیه بهم می‌باشند‌.

۲۴. اگر متوجه پیچیدگی سوال شدید آن را کنار بگذارید تا بتوانید زمان خود را روی سایر تست‌ ها خرج کنید.

۲۵. اگر در تستی معمولاً دو گزینه با یک دیگر کاملاً متناقض باشند، در هشتاد درصد موارد جواب درست در بین این تست‌ ها می‌باشد. این تکنیک تست ‌زنی میتواند در بسیاری از موارد به داد شما برسد.

و در آخر جهت اطلاع از آخرین اخبار کنکور میتونید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *